Katedra Multimediów PJATK

Panie Profesorze, będzie nam Pana brakowało…

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 13 listopada 2019 odszedł profesor Krzysztof Marasek, nasz przyjaciel, współpracownik, kierownik naszej Katedry i mentor.

Był wybitnym człowiekiem. Profesor Krzysztof Marasek był specjalistą w dziedzinie informatyki technicznej i telekomunikacji. Zajmował się sztuczną inteligencją, metodami opisu i tworzenia treści multimedialnych, długoterminową archiwizacją danych, przetwarzaniem sygnału mowy, fonetyką eksperymentalną, tłumaczeniem maszynowym oraz dziedziną HCI, czyli interakcją między człowiekiem a komputerem, co było Jego specjalnością. Prowadził także badania nad systemami syntezy mowy.

W pracy profesor Marasek był inspiratorem, wyróżniał się innowacyjnością i odwagą w stawianiu nowych celów badawczych. Od wielu lat wykładowca na naszej uczelni i kierownik Katedry Multimediów.

Aktywny, towarzyski, życzliwy, zawsze uśmiechnięty i gotowy do pomocy kolegom, współpracownikom i swoim studentom. Zawsze służył dobrą radą, nie było także dla niego rzeczy niemożliwych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 listopada 2019 r. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza ul. Powązkowska 14 na Starych Powązkach w Warszawie.